همایش روز جهانی اسکیزوفرنیا خرداد 1390

بمناسبت روز جهانی اسکیزوفرنیا همایش با حضور متخصصان مربوط به بیماریهای اعصاب و روان و خانواده های مددجویان و سایر علاقمندان در تاریخ سوم خرداد در فرهنگسرای ارسباران برگزار گردید. برنامه از ساعت 9 صبح الی 13  بشرح زیر اجرا گردید:

در ابتدای مراسم جناب آقای دکتر ضیاء قائم مقام فراهانی پشت تریبون قرار گرفته بودند و سخنرانی کوتاهی در مورد انجمن و تاریخچه آن ایراد نمودند.

سپس سرکار خانم طیبه دهباشی زاده مدیر عامل انجمن گزارش مفصلی از عملکرد انجمن بیان نمودند ایشان ضمن معرفی بیشتر انجمن در مورد اهداف و چگونگی تحقق آنها و همچنین انجمن به چه اهدافی تاکنون دست یافته است توضیحاتی مفصلی توسط ایشان ارائه شد قسمت بعدی اجرای چند سرود توسط گروه سرود «یاران احبا» بود که بسیار مورد توجه حضار قرار گرفت در این همایش بازارچه ای از کارهای دستی مددجویان تدارک دیده شده بود که از حضار جهت دیدن این بازارچه دعوت بعمل آمد و ضمن پذیرایی از شرکت کنندگان و معرفی مددجویان هنرمند، در مورد دست سازهای آنان نیز توضیح داده شد. پس از پذیرائی مادر یکی از اعضاء ضمن معرفی انجمن و اقدامات آن گوشه ای از احتیاجات مددجویان را بیان نمودند و از همگان خواستند تا انجمن را در مسیر برطرف نمودن مشکلات مددجویان همراهی نمایند. در واقع ایشان در دلها و مشکلات یک مادر را از زبان بقیه مادران و پدران بیان نمودند.

قسمت بعدی برنامه تجربیات یک بیمار  بود که بسیار رسا و صادقانه بیان شد و مورد استقبال حضار قرار گرفت.

جهت حسن ختام این همایش از گروه موسیقی آذری «آیدا» دعوت بعمل آمده بود که با اجرای چند برنامه و با استقبال فراوان حضار جهت اجرای قطعات بیشتر قرار گرفتند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.