معرفی احبا

انجمن حمایت از بیماران اسکیزوفرنیا(احبا)، اولین موسسه غیر دولتی، غیر انتفاعی و غیر سیاسی است که درسال 1380، باموضوع «بهداشت و سلامت»و با هدف حمایت از افراد مبتلا به اختلالات طیف اسکیزوفرنیا و خانواده های آنان تاسیس شده است.

انجمن احبا یک مرکز مردم نهاد محسوب می­شود که مستقل و غیردولتی به صورت رایگان در خدمت مددجویان است. با توجه به نیازهای حمایتی بیماران اعصاب و روان با تصویب اساسنامه و انتخاب هیئت مدیره از سال 1380 با مجوز رسمی وزارت کشور به شماره ثبت 13357 فعالیت خود را آغاز کرده است. رسالت انجمن احبا بر پایه معرفی بیماری اسکیزوفرنیا و ارتقاء سطح آگاهی جامعه نسبت به آن، کمک به انگزدایی و بالا بردن کیفیت زندگی مبتلایان و خانواده­های آنها، کاهش فشار روانی، اجتماعی و اقتصادی بر خانواده و حمایت­یابی قرار داده شده است.

از این رو مرکز روزانه احبا با توجه به نیاز بیماران به خدمات توانبخشی اعصاب و روان و کاهش علائم منفی بیماری مانند افت عملکرد و نزولی شدن، زیر نظر سازمان بهزیستی آغاز به کار کرده و در این مرکز خدمات تخصصی روانپزشکی، روان درمانی، مشاوره، آموزش خانواده، آموزش مهارت­های زندگی و اجتماعی با استفاده از روش­های گروه درمانی، کاردرمانی، هنر درمانی (موسیقی درمانی)، طبیعت درمانی و گشت­های آموزشی به صورت فردی و گروهی ارائه می­شود.

مرکز روزانه آموزشی و توانبخشی احبا آماده پذیرش از طریق ارجاع روانپزشک مراکز توانبخشی و درمانی و همچنین بهزیستی است. با توجه به نیاز مردم به وجود چنین مراکزی در سایر استان­ها هم اکنون شعبه انجمن احبا در استان البرز و سیستان و بلوچستان و شهرهای زاهدان و جیرفت افتتاح و آماده خدمت­رسانی به شهروندان محترم است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.